петък, март 29, 2024

Антов резерва при реми на Болоня

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Валентин Антов (вляво) отново остана резерва за Болоня

Отборите на Болоня и Беневенто завършиха 1:1 в първия мач от 22-ия кръг на италианското футболно първенство на стадион „Ренато Дал’Ара“. Българският защитник на домакините Валентин Антов беше в групата на треньора Синиша Михайлович, но остана резерва. С равенството Болоня и Беневенто останаха с равен брой точки – по 24, като заемат съответно 13-ото и 14-ото място.
Домакините започнаха срещата вихрено и още в първата минута отбелязаха гол чрез Никола Сансоне.
Минути преди края на първото полувреме японецът Такехиро Томиясу можеше да отбележи красив втори гол за Болоня, но ударът на 22-годишния футболист мина на половин метър встрани от вратата.

Второто полувреме се изигра под обилен снеговалеж, което се отрази и на играта, а грешките се увеличиха. В 60-ата минута Беневенто изравни. След продължителна атака Николас Виола стреля технично с пета и прати топката в мрежата на Болоня за 1:1.