петък, март 29, 2024

Волейболистките на Марица с лека победа срещу Локомотив (Сф)

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Марица

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) победи Локомотив София с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) като гост в отложена среща от третия кръг на Националната волейболна лига. Двубоят се игра в зала „Локомотив“ в София.

За пловдивчанки това беше първи мач от 20 януари в НВЛ.

В първия гейм домакините поведоха с 2:0, но постепенно маричанки направиха много сериозна разлика и поведоха с осем точки още при 11:3. Стигна се до 18:10, а момичетата на Лазар Лазаров затвориха първата част с 25:14.

В началото на втория гейм маричанки поведоха с 6:2. „Жълто-сините“ направиха серия и се стигна до 14:6. Геймът приключи след 25:10.

Третата част започна отново със сериозна преднината за шампионки – 7:3. Стигна се до 17:6, а мачът завърши след 25:12.

Проверка по рама

Това беше 101-а поредна победа за Марица в НВЛ. Тимът не е побеждаван от повече от 5 години в първенството.

Марица е на четвъртото място във временното класиране с четири успеха от четири срещи. Локомотив е шести с 10 точки при 4 победи и 6 загуби.