събота, април 20, 2024

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфинал

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Димитър Кузманов

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Почефстром (Южна Африка) с награден фонд 52 080 долара.

Кузманов отстъпи на поставения под номер 5 Джем Илкел (Турция) с 6:4, 3:6, 2:6 след час и 43 минути игра.

Пловдивчанинът спечели първия сет с единствен пробив в деветия гейм, но във втората част 214-ият в света Илкел поведе с 3:0 и задържа аванса си, за да изравни резултата.

В третия сет турчинът взе първите четири гейма, което се оказа решаващо.

Кузманов заработи 1460 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 278-ото място.

Проверка по рама

Българинът достигна до четвъртфиналите и на двойки заедно с Роберто Кирос (Еквадор), но двамата загубиха вчера от канадците Петер Полански и Брейдън Шнур с 6:7(6), 6:3, 8-10.

Следващата седмица Мико отново ще играе чалънджър в РЮА.