София
петък, март 29, 2024

Димитър Кузманов продължава със силните си игри в Задар

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов e полуфиналист на турнира от Чалънджър сериите в Задар (Хърватска) с награден фонд от 44 820 долара. На четвъртфиналите Мико победи с 6:4, 6:1 Блаж Кавчич от Словения, който е №245 в световната ранглиста. Срещата продължи 1 час и 42 минути. Това e трета поредна победа за Кузманов в турнира, без да загуби сет. Преди това пловдивчанинът елиминира №241 в света Джан Марко Мароне от Италия и №246 Зденек Коларж от Чехия.

На полуфиналите Кузманов ще играе срещу Нерман Фатич от Босна и Херцеговина, който е №381 в световната ранглиста. Фатич победи на четвъртфиналите №2 в схемата Сумит Нагал от Индия. За момента Мико има две победи от два мача срещу Фатич. Той го надви с 6:3, 6:2 през 2016 г. в Анталия (Турция) и с 6:2, 6:1 през 2018 г. в Калтенкирхен (Германия).

С победата над Блаж Кавчич днес Кузманов изравни най-доброто си постижение в турнири от Чалънджър сериите. През 2018 г. българинът достигна до полуфиналите на турнира в Монтевидео. С успеха Кузманов си осигури 2160 евро и 29 точки за световната ранглиста, в която заема 274-а позиция.