петък, март 29, 2024

Задна ножица на Камбуров донесе победата на Берое във Враца

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Мартин Камбуров

Берое победи с 2:1 Ботев (Враца) в среща от 17-ия кръг на Първа лига. Мартин Камбуров вкара и двата гола за гостите, а Мартин Нииколов бе точен за домакините. Второто попадение на 40-годишния ветеран бе шедьовър – със задна ножица в добавеното време на мача.

Ботев стартира много силно и още в самото начало пропиля две възможности за откриване на резултата. Първо Петър Атанасов бе изведен очи в очи с Генадий Ганев, но стражът спаси, а секунди по-късно новото попълнение Дориан Бабунски стреля в гредата.

Гостите от Стара Загора нанесоха своя удар в 13-ата минута. Аласан Н’Диайе изрита Мартин Камбуров в наказателното поле, а съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Ветеранът реализира наказателния удар, като по този начин отбеляза своя гол номер 247 в родния елит.

Домакините успяха да изравнят след само 6 минути. Бабунски отклони топката с глава към Мартин Николов, който бе оставен непокрит и от непосредствена близост простреля Ганев.

До края но полувремето Ботев създаде нови отлични положения за промяна на резултата. Бабунски и Даниел Генов направиха сериозни пропуски.

Проверка по рама

Второто полувреме започна с нов натиск на домакините. Даниел Генов се възползва от грешка в защитата на съперника, но Ганев улови. След това Христо Златински от пряк свободен удар затрудни максимално стража на Берое.

В 67-ата минута миналият през школата на Реал (Мадрид) Бабунски със задна ножица прати топката в сглобката, а при добавката Генов прати топката в мрежата, но му бе вдигната засада.

Берое пропусна златен шанс да стигне до три точки в 87-ата минута, когато Макута проби и върна към Камбуров, но неговияj удар бе избит от голлинията.

Развръзката настъпи във втората минута от добавеното време. Камбуров спря на гърди центриране отляво и с отлична задна ножица прати топката във вратата пазена от Костов за крайното 1:2.