София
четвъртък, март 28, 2024

Нефтохимик е полуфиналист

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Нефтохимик (Бургас) се класира за полуфинал за титлата в Суперлигата по волейбол, след като отстрани Добруджа с 3:2 гейма (25:23, 25:23, 15:25, 29:31, 15:13) като гост. Така двукратните шампиони спечелиха серията с 2:0 и чакат победителя от мача Левски (София)- Дунав (Русе).

Гостите от Бургас спечелиха първите два гейма, като измъкнаха с две точки разлика. Но пък решителните намеси на Мирослав Градинаров и на Георги Братоев си казаха тежката дума. Домакините се върнаха в мача, като го докараха до тайбрек. Там обаче отново класата на Братоев наклони везните в полза на червените от Бургас.

Жани Желязков завърши мача за Нефтохимик с 19 точки, а Илия Петков остана с 18. За домакините от Добрич Жулиен Георгиев реализира невероятните 32, а Светослав Арнаудов добави 11.

В другата четвъртфинална среща Монтана постигна лесна втора победа над Марек и отново го победи с 3:О гейма (22, 14, 20). Монтанчани чакат противника от срещата Хебър- Локомотив (Пловдив), за да научат съперника си на полуфинала.