Бетонни парчета мазилка падат от блок в Пловдив, а жители и администрация спорят кой да обезопаси фасадата. Преди дни по чудо бетонни късове не са стоварили върху майки с деца пред жилищен блок. Подобни падащи късове преди време са счупили прозорец на паркиран автомобил. Според собственика повредата му струвала 300 лева.
От кметството в район „Южен“ са извършили оглед. Според местната власт собствениците във входа трябва да съберат пари, за да ремонтират и обезопасят фасадата. „Това е ситуация, при която етажната собственост трябва да си вземе самостоятелно решение. За глоба можем да ги предупреждаваме, можем да ги задължим. Можем да си пишем писма. Въпросът е да има ефект, защото според мен налагането на глоби не е решение на проблема. Защото в повечето случаи може да се плати глобата и да няма ефект. По-скоро тук трябва да се предприемат действия това нещо да спре да се руши“, каза Костадин Язов, кмет на район „Южен“, цитиран от bTV.
Хората във входа оспорват думите на кмета и твърдят, че опасните бетонни късове падат само от терасата на 6-ия етаж. Апартаментът се обитава от възрастна жена. От местната власт отговориха, че квадратурата на терасите на блока е извън тази на жилищата. Външните части, включително балкон, са общи и трябва да бъдат ремонтирани общо.