21.8 C
София
петък, април 25, 2025

Организациите, създадени от Навални, да се обявят за екстремистки

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Прокуратурата на Москва е подала съдебен иск Фондацията за борба с корупцията и регионалните щабове на намиращия се в затвора критик на Кремъл Алексей Навални да бъдат обявени за екстремистки организации. В случай, че искането бъде уважено, това може до доведе до забраната на тези организации на територията на Руската федерация, а активистите им ще могат да бъда осъждани на затвор до 10 години.

Прокуратурата се обръща към съда, след като е проучила антикорупционната фондация на Навални и изградените от него в страната регионални активистки групи. „Под прикритието на либерални лозунги тези организации се занимават със създаването на условия за дестабилизиране на социалната и обществено-политическата ситуация“, посочва в комюнике Московската прокуратура.

Целта на организацията е създаване на условия за промяна на основите на конституционния строй, включително чрез използването на сценарий за „цветна революция“, допълва прокуратурата.

Проверка по рама
Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ