Броят ня новодиагностицираните с коронавирус в област Ловеч за едно денонощие продължава да расте. За последното са регистрирани 31 случая, сред които двама учители и четирима ученици, като една паралелка, в която учи едно от заразените деца в ловешко училище е поставена под 10 –дневна карантина.
Най-много новозаразени с коронавирус през последното денонощие в областта има в община Луковит – десет.
Управителят на болницата в града д-р Иван Иванов каза, че в Covid-отделението са настанени 30 пациенти, а други 15 с пневмонии, но с отрицателни тестове, се лекуват във вътрешно отделение.
„Ниското ниво, което беше преди две седмици, нашето отделение не е преставало по-малко от 20 болни. Има огнище в Дерманци. Събота и неделя са приети седем пациенти.“
По данни на РЗИ в момента в Covid-отделенията в областта се лекуват 70 заразени с коронавирус.