София
четвъртък, април 25, 2024

РБ Лайпциг се измъчи срещу Аугсбург, но победи

ПРОЧЕТИ СЪЩО

РБ Лайпциг успя да достигне до труден успех с 2:1 при домакинството на Аугсбург в първи мач от програмата на 21-ви кръг от Бундеслигата.

Домакините владееха напълно положението на терена през първото полувреме и логично стигнаха до два гола аванс. Първо Дани Олмо вкара от дузпа, при втория си опит, в 38-та минута. Само 5 минути по-късно Кристофър Нкунку беше точен за 2:0 след асистенция на Юсуф Полсен.

През втората част нещата бяха далеч по-равностойни, а съвземането в състава на гостите даде резултат в 77-та минута. Мадс Педерсен беше фаулиран в наказателното поле, а Даниел Калиджури отбеляза за 1:2.

До края на мача нови попадения обаче не паднаха, за да могат „биковете“ да съберат актив от 44 точки от 21 мача. Аугсбург остана 13-ти със само 22.