София
петък, април 19, 2024

Синер отстрани Рубльов и е на полуфинал в Барселона

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Яник Синер се класира на полуфиналите на АТР 500 тенис турнира в Барселона, след като отстрани третия поставен Андрей Рубльов.

Италианецът, който е №11 в схемата, се наложи с 6:2, 7:6(6) над руснака след 97 минути игра на централния корт „Рафаел Надал“.

В първата част след 1:1 19-годишният Яник спечели пет от оставащите шест гейма, за да вземе сета. Младият италианец доминираше на корта с мощни форхенди и отличен сервис.

Във втората двамата си размениха пробиви, а в 11-ия гейм от 0:40 Рубльов успя да спаси подаването си и след това частта трябваше да се реши в тайбрек.

В него размяната на полетата дойде при 4:2 точки за Синер. Руснакът обаче стигна до сетбол при 6:5, който не успя да реализира. После италианецът имаше мачпойнт и го взе с четвъртия си ас.

Шампионът от турнира в София миналата година завърши с 20 печеливши удари срещу 24 непредизвикани грешки. Рубльов записа 11 уинъра и 19 грешки.

Проверка по рама

Следващият съперник на Яник Синер се определя в двубоя между Стефанос Циципас и Феликс Оже-Алиасим.