10.8 C
София
вторник, април 22, 2025

Тази ЖП гара ще приюти раздаването на Оскарите

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Изумителната смесица от архитектурни стилове на Джон Паркинсън и сина му Доналд Паркинсън е популярно място за снимки на филмови продукции. Откакто сградата е завършена през 1939 г., тя е в поддържащи роли на продукции от „Блейд Рънър“ до „Черният рицар: Възраждане“.

„От визуална гледна точка това е невероятно място, страхотна препратка към стария Холивуд“, казва мениджърът Джей Джей Ливайн. „Много ми харесва, че Оскарите отиват там“.

Юниън стейшън се появява в реклами на автомобили, риалити предавания и съдебни сериали (там е заснет „Военни престъпления: Лос Анджелис“). С високите си тавани, подовете с испанска мозайка и бронзовите полилеи, зданието блести в киното, независимо дали е в ролята на жп гара, банка, полицейски участък, клуб или летище.

„По коридорите и основното фоайе са преминавали престъпници („Бъгси“), наркодилъри („Убийството на Майк“), политически демонстранти („Каквито бяхме“), мънкини („Под дъгата“) и дори извънземно, дегизирано като кондуктор („Видове“)“, отбелязва режисьорът Том Андерсън в документалния си филм от 2003 г. „Лос Анджелис играе себе си“.

Но постройката не винаги „играе себе си“. В „Блейд рънър“ е полицейски участък, а в „Резервни убийци“ е международното летище на Лос Анджелис. В „Пърл Харбър“ е жп гарата на Ню Йорк, съдебна зала в „Черният рицар: Възраждане“, банков офис в продукцията „Хвани ме, ако можеш“.

Неотдавна в нея приключи осемгодишен ремонт за малко над четири милиона долара, така че ще посрещне в най-добрия си вид звездите на церемонията по връчването на престижните отличия и зрителите от цял свят в неделя.

Проверка по рама

Наградното шоу на Академията за кинематографично изкуство и наука се е местило няколко пъти в 93-годишната си история. Първата церемония – банкет за 270 гости, се е състояла в хотел „Холивуд Рузвелт“ през 1929 г. След това се мести в хотелите „Амбасадор Билтмор“. Провеждана е в Китайския театър, в „Шрайн сивик одиториъм“, в театъра на Академията на Мелроуз авеню, а от 2002 г. в театър „Долби“ (бивш „Кодак“) в Холивуд.

„Продуцентите бяха ясни, че искат да направят шоуто по различен начин и търсят алтернативни места“, каза дизайнерът на продукцията на 93-ата церемония за наградите „Оскар“ Дейвид Рокуел. „Затова потърсихме начини да пресъздадем елегантността на ранните Оскари“.

Някои от елементите на шоуто ще са в „Долби“, но основните събития – от червения килим до церемонията, ще са в Юниън стейшън.

Продуцентите на шоуто ще използват естествената светлина от огромните прозорци в основната зала, преди слънцето да залезе по време на церемонията. Ще има и допълнително изкуствено осветление на масите за гостите, които ще са едва 170 в основната зала, според санитарно-хигиенния протокол заради Covid-19. В „Долби тиътър“ има 3400 места.

„Целта не е да направим спектакъл, а да разкажем история“, каза Рокуел. Постоянният рефрен на ангажираните с шоуто тази година е, че то ще прилича повече на филм, отколкото на телевизионно шоу.

Магазин за Акумулатори

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ