събота, април 20, 2024

ЦСКА София надигра Славия в снега

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Славия - ЦСКА-София

ЦСКА София победи минимално Славия с 1:0 в 17-ия кръг на Първа футболна лига, събра 36 точки и е само на 3 от лидера Лудогорец, който в понеделник приема Етър. Армейците затвърдиха тенденцията гостите да започват по-добре, а единственото попадение вкара Али Соу в 24-ата минута. Това е седма поредна победа в първенството за червения отбор. С днешното поражение Славия остана на предпоследното 13-о място в класирането само с 12 точки.

Срещата премина при много тежки атмосферни условия, при постоянен снеговалеж и на два пъти спиране на играта, за да се очертаят линиите с червена боя. Въпреки поражението, Славия може да види и позитивизъм в представянето си, тъй като особено преди почивката създаде доста положения, но ги пропусна и така се размина поне с точка.

Силно обновеният състав на Славия започна активно срещата и в първите 20 минути на два пъти удари гредите. Първи го стори Радослав Кирилов в 10-ата минута, след като получи топката на около 10-ина метра, обърна се и стреля. В 18-ата минута Георги Вълчев малко случайно с рамо уцели топката след корнер, тя направи парабола и кацна на горната греда, докато армейските бранители и вратарят Бусато само я изгледаха.

В 23-ата минута обаче армейците откриха резултата чрез голмайстора си Али Соу. Основната работа обаче свърши Брадли Мазику, който тръгна по лявото крило, преодоля Емил Стоев, направи двойно подаване и центрира. Андреа Христов не успя да спре топката заради лоша преценка, тя отиде у Соу, който овладя на гърди и я прати в мрежата. Минути по-късно Тибо Вион можеше да удвои преднината на своите, но вратарят Вуцов спаси. В 31-ата минута Радослав Кирилов отново беше в центъра на събитията, след като проби от ляво до аутлинията, върна на точката за изпълнение на дузпа, но ударът на Димитър Рангелов мина над горната греда.

Славия опита да промени събитията на терена през второто полувреме, а след 15 минути наставникът Александър Тарханов смени хората в атака и пусна Калоян Кръстев и Мартин Сораков. За роденият през 2003-а юношески национал това беше и официален дебют в елита.

Проверка по рама

17 минути преди края ЦСКА София можеше да направи решаваща крачка към победата, след като направи контраатака чрез Пеняранда. Но в последния момент тунизийския бранител на белите Гандри застана на пътя на топката. В ответната атака пък милиметри на стигнаха на Георги Вълчев да изпревари вратаря на гостите Бусато, след като рикоширала топка попадна в него. В последните минути се откриха на два пъти възможности пред новото попълнение на Славия Питър Макрилос, но от трудно положение не успя на два пъти не успя да оползотвори подаването на резервата Дарко Тасевски.