София
четвъртък, март 28, 2024

Арсенал не срещна затруднения срещу последния в класирането

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Арсенал разби като гост опашкаря Шефилд Юнайтед с 3:0 в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи на девета позиция във временното класиране.

Александре Лаказет (33) реализира единствения гол за първата част, възползвайки се от асистенция на Дани Себайос.

Играчите на Микел Артена продължиха да доминират и след почивката, а бразилецът Габриел Мартинели (71) удвои аванс им. В самия край Александре Лаказет (85) оформи крайния резултат с втория си гол в мача след пас на Томас Партей.

След успеха си „артилеристите“ изместиха Лийдс от деветата позиция със своите 45 точки, като са на две зад осмия Евертън. „Остриетата“ си остават последни с едва 14 точки и на 12 от спасителната 17-а позиция, заемана от Нюкасъл след 31 мача.