София
петък, март 29, 2024

Атлетико Мадрид продължава марша си към титлата в Ла Лига

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Гранада в 23-ия кръг на Ла Лига. Столичани се наложиха с 2:1, като съперникът им даде сериозен отпор, който обаче не се оказа достатъчен поне за равенството в мача.

Победната серия на „дюшекчиите“ беше прекъсната от Селта в предпоследната минута в понеделник, а два дни по-късно Реал Мадрид съкрати разликата до първото място само на 5 точки.

Днес обаче ситуацията се нормализира за Симеоне и компания, които отново повеждат уверено на лидерската позиция в класирането.

След нулева първа част, Маркос Йоренте даде предимство за Атлетико в 63-ата минута.

Ерера върна бързо попадението, като се разписа само 180 секунди след като съставът му се оказа в ролята на изоставащ в резултата.

Проверка по рама

Анхел Кореа вкара за крайното 1:2 малко преди финала на сблъсъка, като бе точен в 75-ата минута.

През миналия сезон мачът между двата отбора на този стадион завърши наравно, но този път Атлетико взе своето.