Бившият състезател по американски футбол Филип Адамс е застрелял рано тази сутрин петима души, включително изтъкнат лекар, след което се е самоубил. Трагедията се е разиграла в град Рок Хил в американския щат Южна Каролина, предаде Асошиейтед прес.
Самоличността на стрелеца е разкрил пред АП източник от разследването, пожелал анонимност.
От службата за съдебна медицина в окръг Йорк казаха, че сред застреляните са д-р Робърт Лесли, на 70 години, 69-годишната му съпруга Барбара и внуците им Ада и Ноа, на 9 и 5 години. Извън къщата е бил намерен застрелян пети човек, а шести е в болница с тежки огнестрелни рани, казаха от окръжното шерифство, предаде БТА.
Според анонимния източник родителите на стрелеца живеели близо до дома на лекаря, който е лекувал Адамс. След престъплението 33-годишният Адамс се е самоубил с оръжие 45-и калибър.
Филип Адамс е играл като защитник за много отбори от Националната футболна лига, сред които „Форти-найнър“ и „Атланта фалкънс“, а преди това е бил звезда в отбора на университета „Саут Карълайна стейт“.