София
четвъртък, април 18, 2024

Джокович с лекота на полуфинал в домашния си турнир

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира на полуфинал на АТР 250 тенис турнира в Белград, който се провежда в неговия комплекс на червени кортове.

Сърбинът се наложи над сънародника си и №8 в схемата Миомир Кецманович с 6:1, 6:3 след 75 минути игра.

В първата част Джокович загуби само един гейм – за 3:1. Той имаше проблеми единствено в заключителната игра, когато отрази две точки за пробив и реализира петия си сетбол.

Ноле започна с брейк и втората част, но постепенно 21-годишният Кецманович се освободи от напрежението и заигра на ниво. Все пак водачът в схемата проби отново за 5:2. След това Джокович сервираше за победата. Опонентът му обаче стигна до брейкпойнт и успя да го постигне. Вна мрежата.еднага след това 33-годишният белградчанин стигна до мачбол и го реализира с излизане на мрежата.

Следващият съперник на Джокович се определя в двубоя между №3 Аслан Карацев от Русия и квалификанта Джанлука Магер от Италия.