10.8 C
София
вторник, април 22, 2025

Дилов-син: Новият парламент иска да стане Народен съд

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Ивелина Василева, Любен Дилов - син и Димитър Бойчев

Парламентарна комисия, която да извърши ревизия на управлението, е възможно най-краткият път за подобна дейност. Това коментира в Бургас депутатът от ГЕРБ Любен Дилов – син.

Притеснително е, че новият парламент има желание да се превърне в Народен съд, коментира избрания от Бургас Дилов. Това не е и конструктивно, посочи той:

Неслучайно аз предложих тази комисия за разследване да стане постоянна, защото то е много смешно. Направете си кабинет и вашите министри ще могат да разследват каквото пожелаят. Каквото намерят нередно – да го пращат в прокуратурата. Най-прекият път не е парламентарната комисия. Напротив – това е най-бавният път, който, от скромния ми опит, нямам спомен специална парламентарна комисия да е произвела нещо специално до този момент“, коментира Дилов.

Относно слуховете, че кметът на Бургас ще бъде свален от заместник-председателското място в ГЕРБ, областният координатор Димитър Бойчев посочи:

Това е изключително правомощие на председателя на партията и на конгреса, който предстои на 11 май. Димитър Николов, като кмет на Бургас и като заместник- председател на партията е еталон за работа. Предвид развитието на града и изграждането на структурите на партията. И работата на кметовете, защото той пряко отговаряше в партията за кметовете на ПП ГЕРБ“, поясни Бойчев.

Проверка по рама

Любен Дилов добави, че не изключва вариант на управление тип кабинет  „Беров“.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ