17.8 C
София
вторник, април 22, 2025

Евелина Славкова: ИТН държат златната карта, Трифонов може да ни изненада

ПРОЧЕТИ СЪЩО

„След 4 април възелът започва да се завързва повече. „Има такъв народ“ държат златната карта и те определят дали ще има правителство или не.“ Това мнение изрази в интервю за БНР социологът от Изследователски център „Тренд“ Евелина Славкова. По думите й сега Слави Трифонов е извън обичайната му роля, която сме наблюдавали години наред.

„Това, което виждаме от Слави Трифонов и ИТН е, че те продължават предизборната им логика, предизборното им държане – да са мълчаливи, да са обрани./…/ Слави Трифонов може да ни изненада. Всички говорим – няма да има правителство, такова е очакването, но ние не знаем дали той не реди в момента правителство и дали няма да  бъде предложено такова правителство. Тоест да играят обратно на това, което създават като усещане.“

Според Славкова 50:50 е вероятността както да се реализира мандат, така и да има предсрочни избори. По думите й „вероятността да имаме избори през юли изобщо не е за подценяване.“

„Ако има предсрочни избори, не мисля, че българският избирател ще е много щастлив от това“, коментира Евелина Славкова в предаването „Преди всички“.

Тя анализира и възможността Слави Трифонов да загуби гласове на предсрочен вот заради предоставената му възможност да състави правителство, ако не я реализира.

Проверка по рама

„ДПС и тяхната „прегръдка“ също трябва много внимателно да се наблюдава и да не бъде приемана, без да бъде анализирана“, смята социологът.

ГЕРБ държи местната власт. Когато говорим за мажоритарни избори, това не е без значение, отбеляза Славкова.

„Може би, освен искрен популизъм тук, политическите формации започват да разбират, че това не е толкова лесно за реализиране. Че могат да загубят и да имаме много малко политически формации, представени в парламента.“

„Сега предстои голямата развръзка след резултатите от 4 април“, обобщи Евелина Славкова. 

Цялото интервю слушайте в звуковия файл.

Магазин за Акумулатори

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ