София
четвъртък, март 28, 2024

Серина Уилямс продължава да крачи към поредната си титла

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Американката Серина Уилямс се класира на 62-ия четвъртфинал на турнир от „Големия шлем“, след като записа успех с 6:4, 2:6, 6:4 над Арина Сабаленка (Беларус) на тазгодишншя Australian Open.

С този успех, по-малката от сестрите Уилямс, се доближи до рекордната 24-а титла от Шлема и до осма от Откритото първенство на Австралия. Последният ѝ трофей от Големия шлем беше спечелен в Мелбърн през 2017 година.

Серина заложи на познатия си силов тенис срещу Сабаленка, но беларуската тенисистка демонстрира равностойна игра през цялото време.

Първият сет бе взет от Уилямс с късен пробив в 10-ия гейм, макар че тя отрази и две точки за пробив в 7-ия гейм.

Сабаленка направи 3 пробива във втората част, с което си осигури втория сет и изравняването в двубоя.

Проверка по рама

Серина поведе с 4:1 в третия сет и изглежда, че ще спечели бързо решителната част, но нейната съперничка успя да изравни. След това американката спечели два поредни гейма и стигна до успеха с нов пробив в последния 10-и гейм.

Следващата съперничка на 39-годишната Серина Уилямс ще бъде победителката от мача между Симона Халеп (Румъния) и Ига Швьонтек (Полша).