8.6 C
София
неделя, май 18, 2025

Бездомник проникна до самолета на американския президент

ПРОЧЕТИ СЪЩО

В Съединените щати бездомник е проникнал във военновъздушната база „Андрюс“, където се намира самолетът на президента Air Force One. Той прекарал там пет часа, преди да бъде заловен. Това разкри Business Insider, позовавайки се на изявление на американските ВВС.

Оттам все пак уточняват, че нарушителят не се е качвал на борда на президентския самолет, а само го е разглеждал отдалеч, съобщи News.bg. Инцидентът е станал на 4 февруари, се казва в съобщението. Според американските военновъздушни сили причината за инцидента е човешки фактор.

Охранител на база „Андрюс“ пуснал нарушителя да влезе, без да провери документите му, защото е бил разсеян от „лични проблеми“. Освен това мъжът е успял да влезе в зоната за паркиране на самолета поради неизправност на автоматичните порти на пункта, докато персоналът не му е обърнал внимание. В доклада на министерството се стига до заключението, че извършителят е бил без дом, живял е в колата си и въпреки дългата история от арести е нямал намерение да причини вреда. По време на разпита самият мъж обяснил действията си с желанието да „види самолетите“.

Проверка по рама
Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ