12.8 C
София
неделя, април 20, 2025

Кабинетът ограби пенсионерите, ето с колко

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели

„С по 30-50-90 лв. са ощетени българските пенсионери от ограбващото преизчисление на пенсиите вместо всички да получат по 13% ръст, както беше прието от парламента”.

Новината обяви бившият омбудсман и настоящ партиен лидер Мая Манолова.

„Пенсиите трябва да се преизчислят спешно, защото ножицата там е огромна и продължава да се разтваря. От 2008 г. насам осигурителният доход е скочил от 400 лв. на 1100 лв. и така пенсиониралите се по-отдавна получават 2 пъти по-ниски суми от наскоро пенсионираните за един и същи труд.

Инфлацията вече стигна 12,4%, но реално за хората с ниски доходи, които пазаруват само стоки от първа необходимост, е много по висока. Точно тези стоки скочиха с над 30%.

Проверка по рама

Пощите да работят и петък и събота, за да могат пенсионерите да получат добавката и пенсията си преди Великден след забавянето последните дни”, поиска още Мая Манолова пред „България он еър”.

Материалът Кабинетът ограби пенсионерите, ето с колко е публикуван за пръв път на Новините Днес.

Народ

Новините Днес

Магазин за Акумулатори

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ