Към Част 1 – ТУК. Загадъчни истории на хора, които твърдят, че са летели до Юпитер …
Започнаха да се появяват много хора, които уверяват, че са летели до Юпитер. В същото време, не е ясно защо именно Юпитер, а не Венера или Марс, които са много по-подходящи, тъй като те са от твърди вещества, а не газови гиганти като Юпитер (HiddenTruth.site).
Понякога, хората са извършвали такива полети с извънземни кораби, понякога – по време на „излизане от тялото към астралния свят“. По-долу ще ви запознаем с най-причудливите истории за това.
Астрален полет
През 1970 година, индийският езотеричен фен Монал Бхояр твърдял, че е летял в астрала до Марс и Юпитер, включително през 1975 г., 1976 г. и 1977 г. Той казал, че е летял до Юпитер през 1977 г., преди откритието на Вояджър. Подобно на Стария Чарли, Монал дал някои невероятни характеристики на Юпитер, които дотогава дори не били известни на астрономите.
Ето неговата история:
“В небето на Юпитер преобладават жълти и виолетови цветове, там не видях други цветове. Жълтият цвят беше зеленикав, а облаците бяха лилави. Събираха се много бързо и се разпръсваха също толкова бързо. Тези облаци са много по-плътни от тези над Земята. Те плават в небето като мъх върху вода.
Приглушената светлина на Юпитер наподобява сутрешната светлина в 7.30 часа в Махаращра (Maharashtra) през месец септември. Слънцето на Юпитер не се вижда, заради облаците. Небето на Юпитер не е синьо, като нашето, а е тъмно.
Видях в небето три пълни луни, подредени във формата на триъгълник. Тогава видях четири пълни луни и 5 или 6 полумесеца. Тези сателити блестяха много по-малко от земната луна и по размер също са по-малки.
Когато летях за Марс, усетих, че стоя на твърда марсианска почва, но на Юпитер сякаш плувах в нещо. Нямаше вятър, нямаше прах, нямаше звуци. В небето също не се виждаха красиви гледки, както на Марс, така че не се чувствах щастлив на Юпитер и не изпитвах наслада.
Нямаше и вода, под каквато и да е форма, течна или замразена. Няма хора, животни, птици, насекоми или растения. Там няма живот и дори не съм виждал там жители в астрална форма.“

Тази история била публикувана в много индийски вестници и според автора, той дори изпратил подробен доклад за полета си до министър-председателя на Индия.
Четете още: Астрофизиците търсят къде може да са извънземните?
Полетите на Ингоу Суен
Ингоу Дъглас Суен (Ingo Douglas Swann, 1933 г. – 2013 г.) наричал себе си художник и екстрасенс, живеел в Ню Йорк. Той бил смятан за известна личност и според някои съобщения, дори е участвал в тайния правителствен Проект Старгейт (Stargate).

Според Суен , той можел да излезе от физическото си тяло и да използва „отдалечено гледане“, за да пътува на дълги разстояния, включително до други планети. Той практикувал това с колегата си Харолд Шерман, също участвал в Проекта Старгейт.
Според Суен, той е успял да посети планетите Меркурий и Юпитер. За Меркурий, Суен описва много фина атмосфера, магнитно поле и слънчеви ветрове, а небето било постоянно оцветено с цветни ивици, подобно на северните сияния на Земята. В същото време, на Меркурий, Суен открил примитивни живи форми – лишеи, които живеят на скалите.
Интересното е, че 3 седмици след историята си, космическия апарат Маринър 10 (Mariner 10) прелита около Меркурий и описва подобна атмосфера, без да споменава лишеите, разбира се. Преди се смяташе, че Меркурий няма магнитни полюси и атмосфера.

Що се отнася до Юпитер, Суен го определя като студено място с вредна отровна атмосфера, която в същото време е много цветна, „като милиард фойерверки“. Той също наблюдавал огромно торнадо и яростни ветрове, далеч по-мощни от всички урагани на Земята. Суон описал присъствието на магнитно поле на Юпитер.
Осем месеца по-късно, космическият апарат Пионер 10 (Pioneer 10) преминал покрай Юпитер и потвърдил много от описанията на Суен за неговата атмосфера. Това се счита за много точно съвпадение и дори астронавтът Едгар Мичъл (Edgar Dean Mitchell) изразил възхищението си от Суен.
„Той описа такива неща и такива подробности, за които астрономите не знаеха преди полета на Маринър 10 и Пионер 10. Тези неща Суен не е можел да предвиди или извади някъде от книгите. По този начин, другите му думи за Меркурий и Юпитер не могат да бъдат отхвърлени.”
Въпреки това, по-късните писатели на научна фантастика, започват да оспорват думите на Суен. Известният астрофизик Карл Сейгън (Carl Edward Sagan) го „довършва“, наричайки такива „астрални пътешествия“ недоразумение и мистика.