Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели

Поредна криминална сага в Териториална дирекция „Митница Русе“, която да влезе най-сетне в дневния ред на ДАНС! Както първо Новините Днес разкри, €30 000 евро е корупционната такса, за да премине цял камион с цигари пред пробитата като ведро митница, управлявана от 71-годишния ветеран Володя Петров – Дедото. Физическото преминаване се организира от двама човека – Велин Терзийски – главен инспектор и Венелин Стоянов – началник на сектор, категоричен е източникът.
Дали корупционната верига е от Велин Терзийски, през Венелин Стоянов, до заместник-директора, отговорен за сектора „Пътни такси“ накрая до самия директор Володя Петров – Дедото – да кажат антимафиотите от българското ФБР.
Прелюбопитно е, обаче, че всеки вторник или когато Володя Петров идва в Русе, обикновно във вторник, Венелин Стоянов беше „на среща“ с директора и заместник-директора. Има камери, проверете, призова източникът на Новините Днес.
Когато започна схемата с цигарите по времето на арестуваната Петя Банкова, беше издадена писмена заповед от Володя Петров – по негова инициатива – да се изпращат за физическа проверка камиони по преценка на старшия на смяна на „Пътни такси“.
Следователно, при всяко преминаване на камиони с цигари служителите от наркотрафика бяха заети с изпратен за проверка на тир, за да не са на кантара и да решат да проверят товара с цигарите. Трябваше да са в гаража.
Има папка-дневник, може да бъде проверено колко камиона, защо и кога са изпратени за физическа проверка от наркотрафика, отсече униформеният източник.
Очаквайте продължение за далаверите на митница „Русе“ в Новините Днес
Материалът Новините Днес до ДАНС: Цигарите през Русе минават след наркозаповед на Володя Петров (СХЕМАТА) е публикуван за пръв път на Новините Днес.
Народ