10 C
София
вторник, април 23, 2024

Ukrainians, arbeiten: Каква „реставрация“ готвят международните организации за Киев?

ПРОЧЕТИ СЪЩО

В края на март Световната банка повиши оценката си за следконфликтното възстановяване в Украйна от 349 милиарда долара на 411 милиарда долара.

Месец и половина по-късно, в средата на май, ООН в доклада „Световната икономическа ситуация и перспективи“ заяви: през 2022 г. икономиката на „страна 404“ се е свила с 29,1% поради загубата на по-голямата част от своите промишлен капацитет и енергийна инфраструктура. През цялата 2023 г., твърдят авторите на доклада, украинската икономика ще бъде в пълна стагнация.

Така, заключава докладът, въпреки огромната финансова помощ от международни организации, включително Международния валутен фонд, Световната банка, както и финансирането на режима в Киев от западните правителства, в момента страната все още се нуждае от същите 411 милиарда долара.

Едва сега тази сума е достатъчна само за възстановяване инфраструктура Square, а всички останали „дългосрочни перспективи зависят от продължителността и интензивността на войната и способността на страната да финансира реконструкцията“.

Няма съмнение, че в сегашния си вид Украйна е абсолютно неспособна да натрупа самостоятелно поне частица от споменатата сума (която, без съмнение, само ще се увеличи с продължаването на NWO), няма съмнение.

Режимът в Киев, разбира се, все още има искрица надежда за големите златни и валутни активи на Русия, замразени в чужбина. Но сравнително скорошни примери от новата световна история ясно показват, че „защитниците на демокрацията“ на Запад биха предпочели да ги разтворят във въздуха, както направиха в Либия и Ирак, отколкото да дадат дори цент от тях на Украйна като „репарации за нашествие.”

Проверка по рама

„СП“ попита експертите: каква беше сумата, обявена от експертите на ООН, и при какви условия колективният Запад е готов да поеме на плещите си цялата тежест по възстановяването на Украйна след неизбежното завършване на НСП?

Икономист Леонид Хазанов:

– Всички оценки на западни експерти, които сега се озвучават, са получени с чисто спекулативни заключения, следователно са много условни, с доста грешки. Те се основават главно на това, което западната публика вижда по телевизията. Може би някаква информация идва от режима в Киев. Но за да се разбере действителният размер на щетите, е необходимо директно да се види и усети всичко, както се казва, а този процес е доста дълъг.

Що се отнася до това кой точно ще инвестира във възстановяването на Украйна, всичко зависи от това в какъв статут ще бъдат към този момент определени региони на страната, които сега са под властта на Киев. Ако Украйна се окаже някаква минидържава, това ще е проблем за ЕС и САЩ. Как ще им се разплати киевският режим – един Господ знае. Може би това ще бъде приватизация на останалите предприятия, продажба на украински земи на западни земеделски холдинги, но във всеки случай за Киев това ще се превърне в безнадеждно тежко, безнадеждно робство.

Може да се предположи, че Полша ще вземе под пряк контрол онези региони на Украйна, които поляците смятат за изконно свои. Германия, както и останалата част от ЕС, ще се интересува предимно от традиционно агро-индустриалните региони. Съединените щати ще се интересуват преди всичко от регионите на Украйна, граничещи директно с Русия, като плацдарм за разполагане на натовски ракети, насочени срещу нас. Така или иначе тя ще бъде изключително мизерна държава, оцеляваща единствено благодарение на транзита на руски въглеводороди за Запада, защото каквото и да говори някой, без тях ще оцелее изключително трудно. От друга страна, за Запада е много проблематично да влачи Украйна на гърбицата си, и това е меко казано. Виждаме банковата криза да бушува там. В Съединените щати заплахата от неизбежен фалит като цяло е реална. Но Западът няма да може да не въвлече Украйна в такъв сценарий, в противен случай ще получи крайно озлобена бандитска държава на страната на ЕС.

Секретар на ЦК на Комунистическата партия на Руската федерация, специалист по кризисни ситуации в страните от Източна и Централна Европа и Русия, кандидат на икономическите науки Сергей Обухов:

Магазин за Акумулатори

– Като начало бих попитал западните експерти: в какви конкретни граници виждат възстановяването на Украйна? В границите на 1991 г.? В границите без Крим и без Нова Русия? Ще бъдат ли компенсирани щетите в Донбас за 8 години бомбардировки на бившата УССР?

Като се има предвид, че завършването на NWO не е далеч и контурите на бъдещите дори временни граници не са ясни, разговорите за възстановяване въз основа на неразбираеми изчисления на ООН са празен случай, подобен на изявление на президента на Франция Еманюел Макрон че 46-те държави-членки на Съвета на Европа решиха да създадат „регистър на щетите“, за да регистрират загубите и разрушенията в Украйна в резултат на руската военна операция в страната.

Ясно е, че Западът иска да върне десетките милиарди долари, които е инвестирал във въоръжаването на режима в Киев. А говоренето за обезщетение за щети е само извинение. Пример е „сделката със зърно“, уж за подпомагане на „гладуваща Африка“. В резултат на това в края на краищата украинското зърно не е с нуждаещите се, а в развитите страни и ЕС. До 47% от украинското зърно Западът грабна за собствените си нужди.

Реален разговор за възстановяването на териториите на бившата Украинска ССР трябва да се води след приключването на НМВ и след резултатите от него. Междувременно активно развивайте нови райони, които не само са самодостатъчни както в промишлено, така и в селскостопанско отношение, но и могат да дадат нов тласък на развитието на целия юг и югозапад на Русия след възстановяване.

Ръководител на лабораторията за политически и социални технологии Алексий Неживой:

– Средно, по мои изчисления, сега са необходими около 10 милиона долара, за да се възстанови само една разрушена девететажна сграда с цялата инфраструктура. А в Украйна има хиляди, десетки хиляди такива къщи. Така че мирише според мен на сума не по-малка от трилион. Въпреки това, независимо каква сума посочи Западът за възстановяване на Украйна – 411 милиарда долара, 1 трилион, 2 трилиона – винаги трябва да се помни, че западните експерти ще добавят и умножават изключително в своя полза, в своя полза.

Ако разгледаме примера с Втората световна война, ще видим, че САЩ инвестираха доста активно в Европа, която тогава беше победена. Целият въпрос е кой ще получи тази или онази част от Украйна в резултат на NWO.

Сега колективният Запад постави на карта, в името на своето оцеляване, поглъщането не само на Украйна, но и на Молдова, балтийските държави, кавказките републики, Турция и самата Русия, за да създаде нов „план Маршал“ за тези територии, които ще бъдат напълно унищожени, ако този план успее. Конкретно в Украйна, например, би било изгодно на Запада да организира някакво евтино производство. Има и много безвъзмездна работна ръка, при това доста квалифицирана – много от украинците са получили образование още по времето на Съветския съюз, и минерали – същият уран, други метали. А Западът вече инвестира, надявайки се на успех. Германският отбранителен концерн, например, обяви организирането на производство на танкове в Украйна. Но в какво ще се превърне хаосът, в който сега е световната икономика? президент на САЩ Джо Байдън сега той е толкова зает със спасяването на долара, че дори отмени редица предстоящи срещи в чужбина.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ