Усмихнатите емотикони: ужасна неразгадана мистерия …
През последните 20 години, в Съединените щати са разкрити около 350 случая на подозрителни удавяния, при които, до мястото на трупа са намирани нарисувани емотикони .
Най-често, това са най-примитивни емотикони, изобразени с кръг, тирета (или точки) и широка усмивка. Понякога, разследващите са се натъквали на по-внимателно изрисувани емотикони, например с рога и език.
Емотиконите са нарисувани върху огради, камъни, върху асфалт, дървета или бетонни мостови стълбове.
Някои изследователи са сигурни, че това са просто съвпадения, а смъртта на всички тези хора е в следствие на самоубийство или злополука. Но други, включително нюйоркските детективи Кевин Ганън и Антъни Дуарте, смятат, че това е дело на серийни убийци – психопати.
Тези истории приличат на градски легенди или страховити истории на ужасите, но това са напълно реални събития.

Хората, умрели от удавяне, са живели в различни градове и в различни щати. Единственото нещо, което ги свързва, е странната емотикона, нарисувана със спрей за графити на няколко крачки от местоположението на телата.

Може да се помисли, че такъв знак е твърде често срещан и те случайно съвпадат с мястото на смъртта. Това обаче би било правдоподобно, ако на местопрестъпленията бяха намерени и други рисунки с графити. А в повечето случаи, не са намерени.
В допълнение, още два факта са подозрителни – огромното мнозинство от удавените мъже са от бялата раса, на възраст 19 – 23 години и почти всички случаи са от щата Ню Йорк, както и по магистрала 94, към горния Среден Запад (The Midwest).
Четете още: Ужасяващия случай с Крис Кремърс и Лизана Фрон (част 1)
Според най-популярната теория, това е дело на група серийни убийци, които комуникират и обсъждат новите си убийства в Тъмната мрежа (Dark web).

Първото убийство с емотикона се случва през 1997 година. Изчезва 21-годишният студент от Университета Фордъм (Fordham University) – Патрик Макнийл. Последно е видян от посетители на бар в Манхатън, където той бил вечерта. Два месеца по-късно, гниещото тяло на студента е намерено във водата на залива Бей-Ридж (Bay Ridge), Бруклин.

Въпреки, че медицинският експерт определя причината за смъртта – “удавяне”, в резултат на вероятно падане от моста, поради алкохолно опиянение, сержант Кевин Ганън, който работи по случая по това време, открива признаци на изтезания върху тялото на убития мъж. Открива също, че тялото на Патрик, през тези 2 месеца, лежало някъде на земята и е било хвърлено във водата малко преди да бъде открит.
Ганън бил в близък контакт със семейство Макнийл и бил потресен от обстоятелствата на смъртта на Патрик. Така че, той лично обещава на родителите, че ще разбере какво се е случило с техния син.
Решителността му се засилва, когато през същата година, след откриването на тялото на Патрик Макнийл във водата край Ню Йорк, са открити още четири такива странни удавници. Всички те са млади бели момчета, учили в колеж. След това, подобни случаи започват да се случват все по-често.

През 2001 г., Ганън подава оставка от NYPD и става частен следовател. След това, заедно със стария си партньор Антъни Дуарте, той продължава целенасоченото си проучване на убийствата с емотикони.
Към Част 2 – ТУК.