9.8 C
София
понеделник, април 21, 2025

„Зелени коридори“ ваксинират по празниците в Пловдив и областта

ПРОЧЕТИ СЪЩО

РЗИ Пловдив обяви списък с кабинените, в които ще има „Зелени коридори“ за ваксиниране в празничните дни.  Графикът е от 30 април – Разпети петък до 9 май.

През целия период в Пловдив ваксини ще се поставят  в ДКЦ „Пълмед“, включително на връх Великден.

С постоянен зелен коридор са Медицински център „Медикус“  и болниците „Медикус алфа“ и „Каспела“.

В областта  – на Разпети петък ще се поставят ваксини и в болниците в Асеновград и Първомай. Двете болници ще възставят коридорите на 5 май, когато в списъка влизат и кабитнети в Карлово и Стамболийски.

На 3 май ще работи и кабинен в МБАЛ“ Свети Пантелеймон“.След Гергьовден  –  на 7 май, ваксини ще се поставят и в ДКЦ „Свети Георги“.

„Зелени коридори“ за първа ваксинация няма да има в РЗИ, тъй като там часовете са заети за реимунизаиите, обясни зам. – директорът на инспекцията д-р Аргир Аргиров. По думите му т графикът може да бъде променян в зависимост от възможностите на лечебните заведения.

Проверка по рама

Ваксинация ще се прави с наличните в Пловдив ваксини на „АстраЗенека“, „Модерна“ и „Пфайзер“. Нови количества от последните две ще бъдат получени в Пловдив и днес. Освен за „Зелените коридори“, те бъдат раздавани и на личните лекари.

Д- р Аргиров предупреди за повече отговорност на гражданите в предстоящите празници, защото пандемията не е отминала и доказателство за това са 100 пациенти с Ковид- 19 в интензивните отделения, като 60 от тях са на апарaтна вентилация.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ