18.2 C
София
четвъртък, май 15, 2025

Пазар, който се влияе от купувачите

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Строителни предприемачи в Дубай са на мнение, че пазарът на недвижими имоти ще е вял поне още 2 години, тъй като емирството ще трябва да се възстанови от негативните последствия от пандемията. „Имотите продължават да поевтиняват, но по-ниските цени могат да са отлична възможност за инвеститорите” е мнението на председателя на строителната компания Damac Хюсейн Санджан. По думите му, имотите от първични пазар са с 10% по-скъпи от тези от вторичния.

С 12.3% са поевтинели жилищата през януари тази година спрямо същия месец на миналата. Спрямо декември се отчита незначително повишение в рамките на 0.1%.

Едва ли на пазара ще започне реализирането на редица нови проекти при сегашните условия, тъй като на пазара така или иначе има свръхпредлагане. Все пак в някои сегменти се наблюдава ръст в търсенето. Пазарът обаче е съсредоточен в луксозния сегмент – най-вече къщи, които са готови за обитаване.

Цените на жилищата в Дубай ще се възстановят. Емирството ще излезе от кризата, макар и в по-дългосрочна перспектива.

Проверка по рама
Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ