София
събота, май 18, 2024

Манчестър Сити победи Тотнъм и спечели Купата на лигата на Англия

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Манчестър Сити завоюва Купата на английската лига (Карабао Къп) на „Уембли“, победждавайки Тотнъм с 1:0.

Така изчакването на „шпорите“ за спечелването на трофея ще продължи след като с късен гол на Аймерик Лапорт, „гражданите“ триумфираха.

Това е първата от трите титли, които отборът на Пеп Гуардиола може да спечели през този сезон, след като трофеят от Висшата лига е практически осигурен за тях, а също така те играят на полуфиналите в Шампионската лига в „сблъсъка на богатите“ с ПСЖ. Това е четвърти преден трофей за Карабао Къп за „гражданите“.

Единственто попадение днес стана факт чак в 82-ата минута, когато Лапорт засече с глава центриране от корнер и донесе трофея на „гражданите“.

За Тотнъм, при новия временен треньор, 29-годишният Райън Мейсън (най-младият треньор във финала на това състезание) след уволнението на Жозе Моуриньо, продължава да чака всяка титла, след като спечели последната през 2008 г., когато в продълженията победи Челси (2:1) за трофей от същото състезание.