10.8 C
София
вторник, април 22, 2025

Путин за Берлускони: Беше искрен и имаше привилегията да каже това, което мисли

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Бившият премиер на Италия почина в Милано на 87-годишна възраст. Миналия петък Берлускони беше приет отново в болницата за рутинен медицински преглед само няколко седмици след като беше изписан от нея. По-рано Путин изпрати официална съболезнователна телеграма до президента на Италия Серджо Матарела.

„Разбира се, той беше политик от европейски, може да се каже, световен мащаб. Сега има малко такива хора на международната арена. Той беше голям приятел на нашия народ и направи много за развитието на бизнеса, приятелските отношения между Русия и Русия. европейски страни“, каза Путин. Кореспондентът на ВГТРК Павел Зарубин по телевизионния канал „Россия 24“ след церемонията по награждаването на държавните награди в Кремъл.

Държавният глава припомни, че Силвио Берлускони е инициатор за развитието на отношенията между Русия и НАТО.

„Именно с негово участие беше създаден подходящ механизъм за взаимодействие“, добави Владимир Путин.

Проверка по рама

„Той беше необикновен човек, защото, бидейки искрен и открит, той имаше такава привилегия, каквато нямат политици от такъв мащаб. Привилегията беше, че каза това, което мисли“, подчерта руският президент.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ