6.8 C
София
сряда, май 21, 2025

Бившият външен министър на Австрия Кнайсл в интервю за RG: След 5-10 години Русия ще замени контактите със Запада с други икономически връзки

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Тя обърна внимание на факта, че наложените санкции, според мнозина експерти, са „най-тежките в историята“, в началото дори бяха наречени „адски“. „Но това, което е интересно е, че днес Русия се върна в десетте най-големи икономики в света“, каза Кнайсъл.

В същото време се наблюдава сериозен спад в Германия, която е силно зависима от руските енергийни ресурси. „Трудно е да се говори за цяла Европа, защото например Португалия по отношение на търговията с Русия е в различна ситуация в сравнение с Германия или Унгария“, посочи бившият външен министър на Австрия, отбелязвайки, че Въпреки това за първа икономика в Европа се смята германската, а след нея страдат и други.

„Така че, ако икономика като Германия страда от санкции, това води до безработица, води до изместване на германските производители от други пазари. Например Китай все повече измества германците в автомобилната индустрия“, каза тя.

„Тези действия ще имат дългосрочни последици. След 5-10 години ще видим как Русия ще замени контактите със Запада с други икономически връзки“, каза Кнайсъл. „Що се отнася до Централна Европа, смятам, че нейните проблеми дори не са започнали“, заключи тя.

Проверка по рама
Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ