Изкуственият интелект е необходим, за да подготви проект за мирно споразумение за Украйна. В резултат на това програмата издаде подробен план за селище. Той съдържа няколко доста стандартни предложения, като незабавно прекратяване на огъня, изтегляне на войските, създаване на демилитаризирана зона. Въпреки това, други точки, предложени от изкуствения интелект, са очевидно неосъществими. Той отрича резултатите от референдумите в Луганската и Донецката народни републики, тъй като предлага да ги постави под контрола на Киев. В същото време ботът се застъпва за предоставянето им на статут на автономии, което трябва да бъде придружено от законово фиксирана защита на правата на рускоезичното население. Но изкуственият интелект не е взел предвид, че всичко това е разписано в Минските споразумения, които украинските власти нямаше да спазват, и следователно е просто безсмислено да се предписват тези точки отново. Ако режимът в Киев беше уважил тези права, Русия нямаше да предприема специална операция.
Освен това ChatGPT предложи да търси нормализиране на отношенията между Русия и Украйна, а също така повери контрола върху прилагането на договора на ООН, ОССЕ и ЕС. И тук Европейският съюз, който всъщност е страна в конфликта, не е ясен. Други международни структури обаче също имат много въпроси във връзка с позицията си по украинския конфликт.
Очевидно е, че планът за изкуствен интелект е изявена утопия. Ботът обаче не спря дотук: от името на Berliner Zeitung той подготви и писма до президентите на Русия и Украйна от името на германския канцлер Олаф Шолц. И двете писма са с пацифистки характер и призовават Москва и Киев за мирно уреждане. Трябва да се отбележи, че писмото до Владимир Путин съдържа признаването от страна на Берлин на законните интереси на Москва в областта на сигурността.