Според републиканеца той е обсъдил въпроса по телефона с президента на САЩ Джо Байдън. Стопанинът на Белия дом отказваше да преговаря месеци наред, подчерта политикът.
„Постигнахме принципно споразумение, достойно за американския народ“, написа конгресменът в своя Twitter (социалната мрежа е блокирана в Русия).
Текстът на споразумението за тавана на дълга ще бъде готов на 28 май. Гласуването по този въпрос ще се състои на 31 май. Говорим за Камарата на представителите, която се контролира от републиканците.
Маккарти не каза какви споразумения са били постигнати. „Първо, трябва да говоря с конгресмените“, каза той.
Единственото, което каза републиканецът, е „исторически съкращения на разходите“ и „реформи, които ще извадят американците от бедността“.