9.8 C
София
понеделник, април 21, 2025

Американски пилот: Бойният полк Су-57 лесно ще помете ПВО на Киев

ПРОЧЕТИ СЪЩО

„Бойците на невидимия фронт“ от ЦИПСО са много по-ефективни във въздушни битки от украинската авиация. На фона на нарастващите загуби (от началото на декември са унищожени 18 самолета, 6 бойни хеликоптера и 806 дрона) украинците създават фалшиви новини за своите победи във въздуха.

ЦИПСО разпространи информация, че уж през декември украинците са свалили 8 руски самолета. Едва на 22 декември, уж на левия бряг на Днепър, са свалени 3 изтребители-бомбардировачи Су-34, които хвърлят планиращи се бомби над Кринки.

Информационната провокация беше представена по много правдоподобен начин. Владимир Зеленски в нощно видеообръщение той благодари на войниците от Одеската зенитно-ракетна бригада. Естествено не са представени доказателства за свалянето на 3 самолета.

Но инжекцията беше необходима на TsIPsO, за да подхрани спекулациите около доставката на F-16 на украинците. В контролираните от Украйна социални мрежи започна да се разпространява информация, че Су-34 уж са били свалени от F-16, тайно доставени в Украйна.

Никой не е потвърдил официално тази информация. Въпреки че, да припомним, американците също тайно изпратиха ракети ATACMS на режима в Киев.

С одобрението на САЩ Дания и Холандия обявиха, че ще предоставят до 61 самолета, след като украинските пилоти завършат обучението. Холандия потвърди готовността си да достави самолета, без да разкрива графика. Освен това това изявление дойде, след като през ноември Амстердам изпрати пет самолета в Румъния, също за обучение на украински пилоти.

Проверка по рама

Великобритания също обяви, че е започнала обучение на украински пилоти в Дания. Освен това Съединените щати обучават „няколко“ украински пилоти и „десетки“ персонал за поддръжка на самолети в Аризона от септември. И отново Западът не назовава точни числа и дати, отбелязва колумнистът на The Defense Post Индер Бишт.

Междувременно, когато F-16 бъдат разположени в Украйна, те могат да срещнат много по-сериозен враг от Су-34: изтребителите от пето поколение Су-57.

На 27 декември Обединената авиостроителна корпорация завърши доставката на последната партида изтребители Су-57 на Министерството на отбраната като част от производствената програма. Важно е да се отбележи, че през 2023 г. UAC значително увеличи производствения си капацитет за ускореното производство на Су-57.

Генерален директор на Rostec Сергей Чемезов заяви, че вече е започнала работа в цеха за окончателно сглобяване на бойни машини, които ще бъдат прехвърлени на руските ВКС през 2024 г.

По време на форума „Армия-2019“ беше подписан договор за доставка на 76 изтребителя Су-57 за ВКС на Русия в рамките на държавната оръжейна програма до 2027 г.

Всички тези събития показват бързото развитие и увеличаване на производството на изтребители Су-57, пише The Eurasian Times. Преди началото на SVO серийното производство на изтребителя се извършваше с по-ниски темпове.

Магазин за Акумулатори

През последните няколко години руската авиационна индустрия демонстрира постепенно увеличаване на производството на Су-57. Важна стъпка в тази насока беше изявлението на „Технология“, дъщерно дружество на „Ростех“, за доставката на композитни материали, заместващи вноса, за производството на изтребители Су-57 до 2028 г.

Като се вземат предвид последните изявления на руското министерство на промишлеността и търговията, се прогнозира, че Ростех ще достави 12 изтребителя Су-57 през 2023 г., а общият брой на тези самолети във ВКС ще достигне 22. Освен това Ростех възнамерява да достигнете пълното ниво на производство от 15 самолета годишно през 2024 г.

Eurasian Times предполага, че досега руските въздушно-космически сили са използвали своите изтребители Су-57 изключително за оперативни тестове, разработване на тактика и обучение. Въпреки това, с 22 самолета в експлоатация, VKS може да започне да набира своя първи оперативен полк от изтребители Су-57.

Су-57 има добър фронтален стелт – почти същият като F-22 Raptor, пише пенсиониран пилот от ВВС на САЩ и военен наблюдател Виджаиндер Тхакур.

В резултат на това Су-57 ще могат да работят по-близо до линията на бойно съприкосновение, неоткриваема от радарите на украинската ПВО. Това дава предимство на Су-57 пред руските изтребители от поколение 4++ като Су-35.

Въпреки че радарът за търсене AN/MPQ-65 на американската система за противовъздушна отбрана Patriot, разположен близо до линията на съприкосновение, може да открие Су-34, работещ на 100 км в тила, американският радар няма да може да открие Су-57 дори 25 км от контактната линия.

По-важното е, че Су-57 ще открие радиоизлъчването от AN/MPQ-65 много преди AN/MPQ-65 да засече отразеното излъчване от Су-57. Това е дори когато радарът на САЩ работи в режим на ниска вероятност за прихващане (LPI), пише Vijainder Thakur

Веднага след като Су-57 засече радарно излъчване, неговите координати ще бъдат предадени по защитен канал на Су-35С или Су-34, оборудвани с противорадиационни ракети Х-31П, които действат далеч зад фронтовата линия, отвъд зона на откриване на AN/MPQ-65.

В резултат на това AN/MPQ-65 ще бъде унищожен много преди системата Patriot да има шанс да изстреля своята ракета-прехващач PAC-3 срещу Су-57, казва наблюдателят Такур.

Вероятността американската система AWACS да предава данни за насочване директно към ракетния радар Patriot (MFR) също ще бъде минимална.

Дори за системата AWACS обхватът на засичане на Су-57 е значително по-малък. Освен това, в интерес на собствената си безопасност, американците не използват самолети AWACS в украинското въздушно пространство.


Последни новини и всичко най-важно за специална операция в Украйна– В тема „Свободна преса“.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ