10.8 C
София
неделя, април 20, 2025

Общото събрание на ООН ще се събере на рядка извънредна сесия за руската инвазия

ПРОЧЕТИ СЪЩО

Не бъди безразличен ! Сподели статията с твоите приятели

„На руските офицери и войници казвам, че светът гледа“, каза тя. „Фотографските и видеодоказателствата се увеличават. И ще носите отговорност за действията си. Няма да позволим на зверствата да се плъзгат.”

Томас-Гринфийлд също призова Кремъл да отхвърли ядрената си реторика, като се позовава на Путин да нареди руските ядрени сили да бъдат във висока бойна готовност. Тя каза по-рано в неделя в предаването „Face the Nation“ на CBS, че не е изненадана от езика на руския автократ, „защото Путин е опитал всички възможни средства, за да всява страх в света“.

Украинският представител повдигна ядрената реторика на Путин на заседанието на Съвета за сигурност в неделя, като каза: „Светът трябва да приеме тази заплаха много сериозно.

Посланикът Сергей Кислиця описа смъртта и разрушенията в страната си в резултат на руската агресия, като каза, че ще работи с УНИЦЕФ по въпроса.

Проверка по рама

Лукашенко нарече президента на Украйна „малък Наполеон в бункер“

 

Кислиця премина на руски в края на изказванията си, като каза: „В заключение искам да се обърна лично към посланика на Руската федерация“ и го помоли да спре да защитава агресията на Кремъл.

„В живота винаги има място за избор. Винаги има опции“, каза украинският посланик, за да завърши речта си. „Например, човек може да остане човешко същество, личност или да продължи да защитава злото. И това е избор, който винаги е на всеки индивид.”

Руският представител заяви в изказването си след гласуването, че „Съветът за сигурност не е упражнил основната си отговорност за поддържането на международния мир и сигурност“.

Магазин за Акумулатори

Той продължи продължаващата реторика на Кремъл, че атаката се дължи на „престъпления“, разпространявани от Украйна в Донбас, които руското правителство твърди като извинение за атаките. „Не видяхме дори намек за опит за постигане на конструктивно решение на съвета“, каза представителят, като нарече резолюцията „едностранна“ и „дисбалансирана“.

В понеделник ще има още едно извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН, след като френският президент Еманюел Макрон го поиска и Мексико се присъедини към резолюцията. Мексиканският посланик в ООН каза, че срещата ще бъде използвана за анализ на хуманитарната ситуация в Украйна. „Франция, заедно с Мексико, ще внесе проект за резолюция, за да гарантира безпрепятствен хуманитарен достъп за посрещане на неотложните нужди на хората в Украйна“, каза френският представител.

Кадиров обяви необходимостта от започване на мащабна операция в цяла Украйна

 

Пет държави (САЩ, Русия, Китай, Великобритания и Франция) имат право на вето в Съвета за сигурност, но от ноември 1950 г. всяка нация е в състояние да призове за спешна сесия на Общото събрание, въпреки че един от тях не гласува пет. Тази мярка беше въведена по време на Корейската война, време, в което тези пет нации рядко се споразумяха за нещо.

Новините Днес

Politico

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ