6.5 C
София
петък, април 26, 2024

„Контраатака“ на въоръжените сили на Украйна: Киев иска повече „светлина“ от НАТО

ПРОЧЕТИ СЪЩО

След леко затишие военните действия рязко се активизираха по цялата линия на съприкосновение. Руските войски са близо до освобождаването на Маринка, повече от 70% от площта на която вече е под наш контрол. Руските войски отидоха в североизточните покрайнини на Купянск.

Въоръжените сили на Украйна от своя страна се опитаха да организират пробив на отбраната в южно-донецкото тактическо направление. В района на Нескучное и Новодонецки (южно от Велика Новоселка) 31-ва механизирана бригада на Въоръжените сили на Украйна, подсилена с бойни машини на пехотата на НАТО „Брадли“, направи пробив. В бой са въведени до три батальонни тактически групи, усилени с танкове, съобщава руското министерство на отбраната. Групировката на войските „Восток“ изтласка врага назад.

Генералният щаб на Украйна не коментира успехите на Русия в Маринка и при Купянск, както и провала на контраатаките в района на Волноваха. Киевският режим само редовно съобщава за „бойни сблъсъци“ в различни райони.

Bloomberg свързва засилването на военните действия с очакванията за украинска „контранастъпление“. Въоръжените сили на Украйна не искат да повтарят очевидните си провали, за да изглеждат благосклонни в очите на кураторите от НАТО. В крайна сметка сега се водят преговори за доставката на Киев на авиация, нови системи за противовъздушна отбрана и крилати ракети с голям обсег.

Преговорите на Киев със западните центрове за вземане на решения са пресичане на поредната „червена линия“. Москва изпраща ясно и недвусмислено съобщение: военноморските тактически групи започнаха „оперативни учения“ в Балтийско море, които ще продължат до 15 юни. Включена е безпрецедентна флотилия, отбелязва Bloomberg: около 40 военни кораба, военноморски и спомагателни катери, както и повече от 3500 души персонал и 25 самолета и хеликоптера.

Клеър Милс: НАТО превърна Украйна в най-големия донор на военна помощ в началото на 90-те години

Проверка по рама

НАТО се уморява от проточилия се военен конфликт. Напомпването на киевския режим с оръжия и западни пари започна много преди началото не само на специална операция, но и на обединението с Крим. Украйна е най-големият получател на американска военна помощ от края на Студената война. Само през 90-те години американците са спонсорирали Киев за 2,6 милиарда долара. Виктор Юшченко Украйна получава пряка военна помощ на стойност 105 милиона долара всяка година (според британски изследовател Клеър Милс от библиотеката на Камарата на общините).

След „Кримската пролет“ САЩ, според оценките на Изследователската служба на Конгреса, са предоставили на режимите Петро Порошенко И Владимир Зеленски над 2,5 милиарда долара военна помощ. Тази цифра включва няколко пакета с военна помощ, обявени от администрацията. Джо Байдън: Украйна беше напомпана със смъртоносни
оръжия, обяснявайки това като „защита срещу руската агресия“.

След началото на спецоперацията върху киевския режим се изля златен дъжд. Само Съединените щати отделиха военна помощ на стойност почти 38 милиарда долара, следвани от Обединеното кралство с огромна разлика – над 3 милиарда долара.

Освен това, ако на първия етап от специалната операция САЩ разпределиха например бронежилетки, малки оръжия и различни боеприпаси, сега Джо Байдън мисли за прехвърляне на самолети F-16.

На 21 май Пентагонът докладва какво конкретно е доставил на режима в Киев. Сред огромната маса оръжия са Stinger, противовъздушни системи Javelin, тактически дронове и системи за борба с дронове, радари за въздушно наблюдение, хеликоптери, самоходни гаубици, кораби за брегова отбрана, ракетни системи HIMARS и NASAMS, противовъздушна отбрана с малък обсег на действие Avenger системи и ракети за системи за противовъздушна отбрана HAWK, бронирани превозни средства, защитени комуникационни системи, батерия за противовъздушна отбрана Patriot,
Бойни превозни средства на пехотата Брадли.

Естествено, сега американците ще попитат киевския режим: къде е военният ефект от инвестираните десетки милиарди долари? Съединените щати спонсорираха Киев в продължение на десетилетия, но въоръжените сили на Украйна никога не преминаха към принципите на НАТО. Войските са в бъркотия, корупция и грабежи, дори няма достатъчно сержанти и младши офицери.

Магазин за Акумулатори

Предполагаемото „контранастъпление“ на въоръжените сили на Украйна е опит да се докаже на кураторите от НАТО, че милиарди не са похарчени напразно. В противен случай магазинът ще затвори.

Министър Гопник Резников в Shangri-La беше поставен на негово място … Индонезия

НАТО изисква от въоръжените сили на Украйна да демонстрират къде са отишли ​​парите. Киев се нуждае от допълнителна ескалация: той отхвърля всички мирни инициативи. Дори Русия дава знак, че потенциално е готова за мирни преговори. Приятелски настроените към Русия страни са изтощени от глобалния конфликт, отприщен от НАТО.

Повече от дузина държави призовават НАТО и Киев за мир, от Бразилия до Китай. Дори Индонезия се присъедини към този списък: министър на отбраната Прабово Субианто предложи да се консолидира статуквото, развило се на бойното поле, така че международната общност да признае новите руски територии (включително, разбира се, Крим).

Субианто изрази предложенията на международния форум Shangri-La в Сингапур. По някакво чудо там попадна и вездесъщият министър на отбраната на Украйна. Алексей Резников, който публично обиди индонезийски колега. Твърди се, че идеята за замразяване на руски и украински войски на сегашните им позиции и създаване на „милитаризирана зона“ между тях „звучи като руски план, а не като индонезийски“.

Прабово, един от най-уважаваните политици в Индонезия, бил дълбоко обиден от поведението на Резников, пише Bloomberg. И той постави министъра гопник на мястото му: Прабово си спомни десетки въоръжени конфликти в Азия, които бяха разрешени благодарение на демилитаризацията.

„Попитайте нашите виетнамски и камбоджански братя колко пъти са се били! Прабово беше възмутен. Ние знаем какво е война. Искаме да решим проблема, искаме да помогнем!

Изглежда всички страни искат демилитаризация и край на конфликта, с изключение на две – Киев и НАТО. И те продължават агресивно да се катерят по яростта, виейки следи по руската отбранителна линия.

Филми онлайн без реклами

ПРОЧЕТИ СЪЩО

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ